VESPA WORLD DAYS - prijava

najava aktivnosti kluba, druženja i svih lepih stvari iz Vespa Cluba Srbija

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod Kivno » 24 Apr 2009, 09:11

Opet se ja miješam i nemojte zamjerit ali iz dobre namjere bi htio podsjetiti da je možda i najbolji dio susreta (a i veliki dio kotizacije - 18€) zajednička vožnja na Grossglockner.

Zašto to podsjećam? Zato što vidim da vas dosta ide sa 50 ccm Vespama. I ja pored Sprint i SS imam LX50 i s njom se (bez blokade) jedva popnem na Pantovčak dok na Sljeme nesmijem ni pomislit a Grossglockner je poprilično viši.

Jedino ako imate kitove na PK kao velika većina talijana.
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod Kivno » 29 Apr 2009, 18:39

Srle oprosti tek sad vidim tvoje pitanje.

Nas ide 27, uglavnom na Vespama. Ja idem na Vespi već u srijedu zbog predsjedničke večere a samnom će još trojica, dvojica iz Zagreba i jedan iz Istre, isto na Vespama.

Ostali kreću:
- U četvrtak Riječani (njih dvoje) s autom i dvije Vespe na prikolici i idu preko Trsta, Udina pa gore. Na putu će sresti dvoje Istrana na Vespama i biti im pratnja.
- Zadrani će u srijedu do Kranja i tamo spavat i čekat ostatak ekipe.
- Dubrovčani će u srijedu kombijem do Novog Mesta, prespavat i čekat ostatak ekipe.
- Splićani će u srijedu Vespama do Zagreba, prespavat i krenut sa ostatkom. Njima nije problem ni 1000 km u komadu jer doslovno žive na Vespi ali ovako je veća ekipa.
- U četvrtak rano ujutro iz Zagreba kreću zagrepčani i splićani, u Novom Mestu kupe dubrovčane a u Kranju zadrane i svi zajedno do ZAS. Sve skupa vesela ekipa od 18 Vespi + klupski prateći kombi (za nedaj Bože).

Iz Zagreba do ZAS je 470 km lokalnim cestama pa nije problem odvalit to na Vespi. Da idem iz Beograda na Vespi negdje bi prespavao. Da idem sa 50 ccm bez obzira na kit sigurno nebi vozio do tamo nakon što sam vidio elevaciju cijelog puta. Visoke su te Alpe, mi smo odredili stajanje svakih 100 km na pumpama za svaki slučaj. Ima dosta 100-kilaša pa ćemo se natrošit goriva.
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod Kivno » 29 Apr 2009, 18:41

Netko je stavio brojeve kao kodove smajlija pa ispada smiješna poruka
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod djordje » 29 Apr 2009, 19:19

rafael, interesuje me tvoje misljenje o nasoj prikolici za Vespe. da li bi mogao da nam pustis foto te prikolice iz rijeke uporedio bi neke stvari. konkretno me interesuje da li prikolica do sedamsto pedeset kg moze da ide u evropu sa trecom tablicom ili mora da bude posebno registrovana. kakva je situacija kod vas sto se tice zakona.2
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod maxialex » 29 Apr 2009, 19:42

izvinjenje za mali teh problem koji se javio sa brojevima
DREWOV ZAKON BIOLOGIJE AUTOPUTA
Prvi insekt koji naleti na čist vetrobran udariće baš ispred tvojih očiju.
maxialex
Site Admin
 
Postovi: 413
Pridružio se: 23 Dec 2008, 23:55
Lokacija: beograd, srbija

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod Kivno » 30 Apr 2009, 10:30

Đorđe: Evo ti par slika gdje se vidi prikolica donekle:

http://i153.photobucket.com/albums/s222 ... cn5693.jpg
http://i153.photobucket.com/albums/s222 ... cn5701.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/2232 ... 850om5.jpg

Nije nešto ali to je sve što imam.

Uglavnom, to ti je slično ovoj prikolici:
http://www.torbarina.hr/upload/33112036_motoriweb.jpg

Napravljena je baš za motore uz neke kasnije preinake da može služit i za prijevoz bilo čega.

Što se tiče registracije, niti u HR nemožeš bez posebne registracije za prikolicu pa sam prilično uvjeren da je isti slučaj i sa Austrijom i Slovenijom.

Evo ti HR zakon:
http://www.poslovniforum.hr/about/regis ... vozila.asp

Srle ako se sretnemo u srijedu popit ćemo jednu pa se vidimo u ZAS-u. Nemoj me krivo shvatit, nevolim grupne vožnje kad se žurim. ~10~
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod djordje » 30 Apr 2009, 12:06

problem je u tome sto prikolce do 750 kg kod nas ne mogu da se registruju na posebnu tablicu
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod Kivno » 30 Apr 2009, 12:23

Mislim da ako je po zakonu matične države onda je to to. Na ovim slikama što sam stavio možete vidjeti francuze koji su došli u Zadar sa prikolicama za Vespe. One u Italiji nisu dozvoljene nikako a niti u HR bez da je motor registriran za prihvat prikolice. Oni međutim nisu imali problema nigdje jer imaju uredne papire za Francusku.

Prema tome, ako ti to legalno voziš u Srbiji i imaš neki dokument kojim to možeš dokazat, ne vidim razloga zašto nebi mogao vozit svugdje.
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod djordje » 30 Apr 2009, 18:36

atest sam morao da uradim kada sam trazio trecu tablicu. bez atesta je ne bi dobio
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29

Re: VESPA WORLD DAYS - prijava

Postod boban » 30 Apr 2009, 20:02

Što se tiče prevoza za Austriju imamo sledeću ponudu-
kombi(teretni)+prikolica za jedno 10ak vespi, sve moraju da su registrovane, ne mora pratnja i ne mora ATA karnet, cena-dogovor. Covek se bavi prevozom, tuda je prolazio nebrojeno puta i tvrdi da to može da bude bez problema, samo moramo da ga obezbedimo na vreme-evo teme za ponedeljak! 22
Inace kažu da je cena prevoza uobičajeno negde 50 centi po km-tamo nazad ~9~
boban
 
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Jan 2009, 22:33

PrethodniSledeća

Povratak na PREDSTOJEĆE AKTIVNOSTI KLUBA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron

Main Menu

Prijavite se

Ko je OnLine

Trenutno ima 3 korisnika OnLine :: nema registrovanih, 0 skrivenih i 3 gost (Ovi podaci su bazirani na članovima aktivnim u poslednjih 5 minuta)
Najviše korisnika OnLine bilo je 149 dana 28 Mar 2024, 00:34

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju