VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

najava aktivnosti kluba, druženja i svih lepih stvari iz Vespa Cluba Srbija

VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod maxialex » 25 Dec 2008, 00:21

u pripremi je organizacija odlaska na World Vespa days 09 u Austriji od 11 - 14 Juna 2009.
INFO Miloš tel: 064 / 112 35 33
DREWOV ZAKON BIOLOGIJE AUTOPUTA
Prvi insekt koji naleti na čist vetrobran udariće baš ispred tvojih očiju.
maxialex
Site Admin
 
Postovi: 413
Pridružio se: 23 Dec 2008, 23:55
Lokacija: beograd, srbija

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod milos » 15 Jan 2009, 08:55

Prvi korak u organizaciji odlaska za \Austriju je da odrzimo skupstinu na kojoj cemo doneti odluku o odlasku i istu verifikovati potpisima prisutnih clanova. Ista odluka nam je potrebna u daljem procesu dobijanja dozvola i viza kao i pozivnog pisma organizatora, te stoga potrebno je da nas bude sto vise prisutno 19.I 2009. u 20h kod Daneta u kaficu ,,Kengur,, ulica Hajduk Stankova 33.
Milos :ugeek: :ugeek:
milos
 
Postovi: 395
Pridružio se: 14 Jan 2009, 22:35

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod Kivno » 22 Jan 2009, 11:15

Pozdrav iz Vespa Club Croatia.

Ako vam treba kakva pomoć u organizaciji javite.
Mi ćemo se skupit u Rijeci ili Zagrebu. Ako idete preko Zg, javite se.
Mi idemo na Vespama, naravno.

Vjerovatno ste već kontaktirali Martina Stifta pa znate proceduru registracije za nečlanove Vespa World Cluba.

Pozdrav
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod djordje » 23 Jan 2009, 14:13

Puno pozdrava iz Vespa Club Beograd-a.
Hvala na ponudjenoj pomoci. Za sada se nekako snalazimo oko registracije, ali za pocetak nase saradnje molio bih Vas da nam posaljete ako znate adrese prodavnica Vespa rezervnih delova i otpada u Trstu. Stvarno bi bilo lepo da se u Austriji pojavimo zajedno. Do skorog vidjenja VCB
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod Kivno » 26 Jan 2009, 10:45

Trst nije baš destinacija za kupovinu Vespa dijelova ali evo:
U Trstu je jedini vrijedan spomena Moto Charlie. Adresa je Via di Valmaura 33. Oni koji znaju Trst - to su ona dva dućana kod stadiona. Jedan moto oprema (kaciga, jakne, ...) a drugi dijelovi.
Nije tipičan Vespa dućan, ima dijelova za sve skutere.
Najbolje je što tamo rade naši (vaši ;) ) pa se s njima dogovorite unaprijed da vam naruče šta trebate. Najbolje je sve dogovorit sa Makijem (Mladenom) preko emaila mladenyu@libero.it a on vam javi kad sve stigne. Govore srpski ali pripremite i talijanski za nazive dijelova jer ljudi već dugo žive u Trstu. Ovdje možete nabavit samo nove dijelove, ne i rabljene (koji su inače skuplji). Nemaju web stranicu.
Za kitove ima još i http://www.motostartrieste.com
Otpadi su u Trstu odavno bez Vespi, još od one akcije 90-ih, kad su svi bacali stare Vespe. Spretniji su brzo pokupili sve što se dalo iskoristiti :D .
Najbolje se kupuje na susretima u Italiji (WVW Treviso, VWD). Neznam kako će biti u Austriji ali moglo bi bit dosta robe.
Također, najopskrbljeniji su oldtimer sajmovi - Reggio Emilia, Immola, Padova. Tu se uvijek nađe rabljenih dijelova, accessoriesa Parimor Cuppini ali i novih - od onih jeftinih napolitanaca do neizostavnog, najboljeg ali najskupljeg Maura Pascolia.
Preko interneta dijelove mašine kupujte samo od njega, on nikad ne griješi, pogotovo ako mu pošaljete serijski broj.
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod djordje » 26 Jan 2009, 22:06

Rafael, puno ti hvala na iscrpnom odgovoru. Mene konkretno interesuju delovi za
Vespu 50 hp '91god. Nisam siguran da li to treba tražim u radnjama ili na mostra scambio. Pored Maura Pascolija preporucujem firmu "NEGRO" iz Carmagnole koja ima isti program kao Mauro, samo niže cene.
Što se tice VESPA WORLD DAYS-a, ja u martu idem na zimovanje u Kaprun /preko Trsta/,a u povratku na mostru u Vicencu. Tom prilikom cu stupiti u kontakt sa organizatorima VWD-a, i ako mogu biti od bilo kakve pomoci Vama slobodno mi javi
pozdrav VCB
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod Kivno » 27 Jan 2009, 09:34

Imaju svi program kao Mauro, neki i veći ali Mauro je enciklopedija.
Ja sam u Padovi na sajmu dijelove za koje nisam bio 100% siguran da su za moju Vespu kupio kod Maura. Prednju oprugu sam htio kupit kod Negra, imali su 6 dimenzija i nisu znali koja je za Sprint. Otišao kod Maura, duplo skuplja. Izmjerio dimenziju, vratio se kod Negra i kupio :D.

Probaj kontaktirat Vespa Club Trieste, možda ti oni pomognu oko dijelova u Trstu. Alessandro i Maurizio - info@vespaclubtrieste.com

Hvala za VWD, mi smo članovi VWC-a pa za sad nema problema. Pozdravi mi Martina puno ako se nađeš s njim. Ako se vraćaš/ideš preko Zagreba, javi se za kavu!

Koliko vas ide i da li idete na Vespama ili kombi/auto+prikolica?
Kivno
 
Postovi: 26
Pridružio se: 22 Jan 2009, 10:58

Re: VESPA WORLD DAYS AUSTRIA JUN 2009

Postod djordje » 27 Jan 2009, 22:49

Za sada nas je u planu 20-ak.Veliki problem su nam vize,ali sigurnih je 5-10. Neko iskustvo smo stekli 2006. u Torinu, gde smo bili u svojstvu posmatraca. Najsigurnija varijanta je prikolica pa ako ne bude kise eto nas na Vespama.Hvala na pozivu javicu ti se sigurno. Pozdrav VCB
suv drum VCB
djordje
 
Postovi: 508
Pridružio se: 03 Jan 2009, 20:29


Povratak na PREDSTOJEĆE AKTIVNOSTI KLUBA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju

cron

Main Menu

Prijavite se

Ko je OnLine

Trenutno ima 22 korisnika OnLine :: nema registrovanih, 0 skrivenih i 22 gost (Ovi podaci su bazirani na članovima aktivnim u poslednjih 5 minuta)
Najviše korisnika OnLine bilo je 452 dana 28 Apr 2024, 21:10

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju